Z S C K R
Archiwum

Festyn edukacyjno-sportowy z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

To już 20 lat od kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej.

By upamiętnić tę rocznicę, 23 maja w naszej szkole odbył się festyn edukacyjno-sportowy.

Festyn był połączeniem obchodów 20-lecia członkostwa Polski w UE ze Szkolnym Dniem Sportu organizowanym corocznie z okazji Dnia Dziecka.

Część oficjalną festynu rozpoczęło odśpiewanie „Ody do radości” oraz przedstawienie kilku informacjidotyczącychUnii Europejskiej oraz korzyści z członkostwa w europejskiej wspólnocie.

W ramach upamiętnienia rocznicy wstąpienia Polski do UE na terenie szkoły posadzone zostało drzewo, które ma nam przypominać, że jesteśmy nie tylko Polakami, ale także Europejczykami.

W tej części uroczystości wręczone zostały także dyplomy i nagrody dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej oraz konkursu językowego „Poliglota”.

Po części oficjalnej młodzież wzięła udział w podchodach edukacyjno-sportowych zorganizowanych w plenerze na terenie szkoły.

Klasy miały do wykonania 15 zadań, wśród których znalazły się zarówno konkurencje sportowe, jak i  zadania dotyczące UE.

Uczniowie rywalizowali m.in. w rzucie do celu, skokach z miejsca, rzutkach, pokonywali tor przeszkód, wykazywali się znajomością flag, stolic, zabytków i kuchni państw Unii Europejskiej.

Zwycięzcą podchodów została klasa 3 BT, która zdeklasowała pozostałe drużyny. Na podium znalazły sie również klasa 1 PT i klasa 3 PTH.

Po zakończonej rywalizacji uczniowie mogli skosztować potraw kuchni krajów UE przyrządzonychprzez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych pod czujnym okiem nauczycieli gastronomii.

Ostatnim punktem programu był mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną uczniów a drużyną nauczycieli. Emocji nie zabrakło. I choć drużyna nauczycieli  straciła pierwsze dwa sety, mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:2.

Festyn były doskonałą okazją do sportowej rywalizacji, wspólnej zabawy, integracji, a także sprawdzenia i pogłębienia wiedzy na temat UE.

Organizatorami festynu byli p. H. Smolarek, p. A. Pudło, p. D. Kowalczyk, p. W. Załęska oraz p. J. Fiwek.

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku