Z S C K R
Wydarzenia

Wycieczka do Warszawy

21 maja uczniowie klasy 1 BT i 1 PTH wybrali sie na wspólną wycieczkę do Warszawy. Swój pobyt w stolicy młodzież rozpoczęła od wizyty w Sejmie RP, gdzie zwiedziła m.in. salę plenarną, poznała historię tego miejsca oraz dowiedziała się, w jaki sposóbstanowione jest w Polsce prawo.

Spacer w ogrodach Królewskich Łazienek, który był kolejnym punktem wycieczki, był dla wszystkich okazją do podziwiania urzekającej swym urokiem przyrody, a dla uczniów architektury krajobrazu także okazją do pogłębienia swojej wiedzy zawodowej. 

Następnie młodzież zwiedzała Stadion PGE Narodowy, gdzie od przewodnika usłyszała wiele ciekawych informacji na temat budowy i funkcjonowania tak dużego obiektu sportowego. Poza trybunami i płytą boiska uczniowie zwiedzili również szatnie reprezentacji Polski i loże VIP.

W czasie wizyty w Cosmosmuzeum, obcując z interaktywnymi eksponatami łączącymi w sobie iluzję oraz sztukę nowoczesną, uczniowie moglidoświadczyć niesamowitych złudzeń optycznych oraz przekonać się, jak  czasami oszukuje nas nasz mózg.

Wspólna krajoznawcza wycieczka, której pomysłodawcą i organizatorem był p. Grzegorz Bojanowski wraz z rodzicami uczniów klasy 1 BT, była także okazją do integracji klas pierwszych.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali również p. Halina Smolarek oraz p. Anna Szymańska, która dzieliła się z młodzieżą swoją wiedzą merytoryczną podczas pobytu w Królewskich Łazienkach.

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku