Z S C K R
Wydarzenia

Dzień Kreatywności

„ Kreatywność jest wyjściem poza wyobraźnię, bo wymaga, żeby daną rzecz wykonać, a nie tylko myśleć o niej.”  Ken Robinson

We wtorek 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kreatywności. Celem organizacji tego wydarzenia było zachęcenie uczniów  do twórczego myślenia oraz poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań.  W tym dniu uczniowie  twórczo i  aktywnie spędzali czas podczas przerw, biorąc udział w rozwiązywaniu logicznych układanek, odwzorowując rysunek widziany w lustrze, czy znajdując wyjście z  labiryntów w  jak najkrótszym czasie. Swoją kreatywność  uczniowie mogli wykazać również podczas tworzenia memów do wybranych obrazów. W czasie 3  lekcji trzyosobowe drużyny z  ośmiu klas  zmierzyły się w zadaniu artystycznym, które  polegało na wykonaniu obrazka z zapałek. Natomiast w czasie lekcji 4 trzyosobowe drużyny zmierzyły się z nie lada  zadaniem technicznym, które polegało na zbudowaniu jak najwyższej konstrukcji z makaronu. W celu rozwijania  twórczego myślenia i działania ogłoszone zostały cztery konkursy:  konkurs pod hasłem „ Kreatywny ślusarz” , w którym biorący udział mieli wykonać figurkę z elementów ślusarsko-mechanicznych, konkurs „Ścienna natura” , który polegał na wykonaniu kompozycji z naturalnych produktów w formie obrazu, konkurs pod hasłem „Sztuka w gastronomii”, w którym  uczestnicy mieli za zadanie wykonać  „ malarstwo gastronomiczne” techniką dowolną i na dowolnym spodzie. Konkurs pod hasłem Skąd przychodzimy?  Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Uczestnicy mieli za zadanie zredagować literackie wypowiedzi składające się max. z 160 znaków w  formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich sms-ów musiała dotyczyć szeroko pojętej egzystencji , np.: codzienności, sfery uczuć, systemu wartości.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach konkursów zostali:

„Kreatywny ślusarz” – Bartosz Grąbkowski kl. 1 BT

„Ścienna natura” – Tymoteusz Sobiesiński kl. 1 PTH

„ Malarstwo gastronomiczne” – Magdalena Cichocka kl. 1 PT

„ Literackie sms-y” – Wiktoria Turbakiewicz kl. 1 PTH

Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami:

„Labirynt na czas”- Mateusz Kijewski kl. 2 BT

„Rysunek w lustrze”- Dominik Pakuła kl. 2 BT

„Logiczne łamigłówki” – Natalia Chruścińska kl. 5 PTH

„Kreatywne memy” – Aleksander Frątczak kl. 2 BT

W zadaniu artystycznym najlepszą okazała się drużyna z klasy 3 PTH w składzie : Małgorzata Urbaniak, Szymon Jakubowski , Bartosz Sawicki. Z zadaniem technicznym najlepiej poradziła sobie drużyna z klasy 1 BT , którą reprezentowali : Jacek Orzechowski, Antoni Maluga i Dominik Urbaniak. Zwycięzcy konkursów i zadań otrzymali dyplomy oraz upominki. Organizatorami wydarzenia byli: Pan Grzegorz Fila, Pani Halina Smolarek,                             Pani Joanna Suliburska.

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku