Z S C K R
Archiwum

Koncert Patriotyczny „NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA”

19.11.2023 roku w Kościele p.w. Błogosławionych 108 Męczenników w Powierciu odbył się Koncert Patriotyczny „NIEPODLEGŁA, NIEPOKORA” z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Zespołu Wokalnego z naszej szkoły. Wspólne muzykowanie miało na celu uczcić pamięć o poległych bohaterach walczących za wolność naszej ojczyzny, ale także skłonić do refleksji nad tym, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze, o czym często zapominamy w codziennym pędzie życia.Warto podkreślić, że wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ma szczególną moc: jest źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć, wywołuje poczucie wspólnoty i jedności. Wśród utworów zaprezentowanych w czasie koncertu przeważały teksty nawiązujące do przekazów historycznych i wiary, dając świadectwo miłości do Ojczyzny. Utwory muzyczne przeplatane były informacjami przybliżającymi odbiorcom okoliczności powstania śpiewanych pieśni.
W uroczystej Mszy Św. uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice i bliscy uczniów biorących udział w koncercie, grono pedagogiczne oraz parafianie. Oprawę wokalną liturgii zapewnił Zespół Effatha z Chwalborzyc.

Koncert słowno-muzyczny miał niezwykle podniosły i uroczysty charakter, spotkał się z miłym odbiorem publiczności, która nagrodziła występujących długimi owacjami na stojąco. Gratulacje dla naszych młodych artystów. Życzymy dalszego rozwoju i zadowolenia
z podejmowanych działań artystycznych.

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku