Z S C K R
Wydarzenia

Szkolny Dzień Języków Obcych

„Językowe quizowanie” to nazwa wydarzenia, którym włączyliśmy się w tym roku w oficjalne obchody Europejskiego Dnia Języków ustanowionego z inicjatywy Rady Europy.

Tegoroczny Szkolny Dzień Języków Obcych, który świętowaliśmy 4 października, miał formę nauki poprzez rywalizację i zabawę.

Uczniowie przez cały dzień w czasie przerw skanowali kody QR i rozwiązywali ukryte pod nimi quizy językowe. Quizy zostały wcześniej przygotowane przez młodzież z wykorzystaniem aplikacji Wordwall. W językowej rywalizacji, oprócz dobrej zabawy, liczyła się poprawność i tempo rozwiązania zadania oraz liczba rozwiązanych quizów. Poza ocenami z języków obcych, dla najlepszych uczestników rywalizacji przewidziano drobne upominki.

Ponieważ Szkolny Dzień Języków przypadł w trakcie Tygodnia Dbania o Relacje, nie mogło zabraknąć nawiązania do tego wydarzenia. Uczniowie mogli udowodnić, że „magicznych słów”: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY oraz DO WIDZENIA, potrafią użyć nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim i niemieckim.

Bardzo liczny udział uczniów w językowej rywalizacji może świadczyć o tym, że wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych do nauki języka obcego może być atrakcyjną formą doskonalenia swoich kompetencji językowych.

Wszystkim dziękujemy serdecznie za udział w językowej rywalizacji.

Organizatorami tegorocznego Dnia Języków były Pani Halina Smolarek i Pani Izabela Jaroszewska.

 

 

Załączone pliki

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku