Z S C K R
Główne

Zwycięstwo w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych

W dniu 7 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bożkowie odbył się Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych ,,Bożkowskie Potyczki Językowe” pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W konkursie udział wzięli uczniowie Sieci Szkół Rolniczych z całej Polski, w tym uczniowie naszej szkoły.

Uczestnicy konkursu na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim wykazywali się znajomością wybranego języka obcego na poziomie rozszerzonym. W pierwszym etapie w kategorii języka angielskiego rywalizowało 350 uczniów. Etap ten, przeprowadzony pod okiem szkolnych komisji konkursowych, obejmował test leksykalno – gramatyczny oraz rozumienie tekstu czytanego. Siedmioro uczestników z najlepszymi wynikami zaproszono do ścisłego finału przeprowadzonego w ZSCKR w Bożkowie. W tym gronie znalazło się aż dwoje naszych uczniów: Adrian Ruszkowski - uczeń klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu  oraz Zuzanna Bylińska - uczennica klasy I Technikum Architektury Krajobrazu.

Finał konkursu składał się z dwóch części. W części pisemnej uczestnicy zmagali się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstów pisanych, stosowania struktur leksykalno – gramatycznych, a także wykazywali się znajomością środków językowych oraz wiedzą o krajach danego obszaru językowego. W części ustnej uczniowie opisywali wylosowany obrazek i odpowiadali na pytania z nim związane.

Zwyciężczynią II Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych ,,Bożkowskie Potyczki Językowe” w kategorii języka angielskiego została Zuzanna Bylińska, II miejsce zajął Adrian Ruszkowski.

Gratulujemy Zuzannie i Adrianowi zdobycia najwyższych miejsc i życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu swoich umiejętności językowych.

Galeria zdjęć

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku